המדריך המלא לצביעה עם אפקטים

תחום עיצוב הבית לא עוצר לרגע - אופנות מתחלפות, מגמות מתפתחות וחידושים טכנולוגיים מעצבים את המוצרים שעומדים לרשותנו בתחום. מה שהיה נכון ומתאים לפני 10 או 5 שנים כבר מזמן לא אתנו. כיום, מי שרוצה להעניק לחדרי הבית אופי ייחודי ובעל אמירה לא מסתפק בצבע ניטרלי, ואפילו לא בגוונים עזים ועמוקים. ברוכים הבאים לעידן הנוכחי בעיצוב הבית – קירות צבועים באפקטים. אז איך עושים זאת נכון ואיך מבצעים זאת באופן מעשי? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

למה דווקא צבעים עם אפקטים בצבע?

בעיצוב הבית נתקלים לא מעט באתגר של הגדרת חלל, לפעמים חדר הוא גדול מדי או צר מדי, לפעמים החלל פתוח לגמרי כמו בלופט או סטודיו. פתרון אחד לשיטה בהגדרה של חלל הוא צביעת הבית על ידי שימוש מושכל בצבע. צבע, ועדיף צבע דומיננטי, יכול בקלות לייצר פרופורציה ולתת גבול נעים לחדר. דומיננטיות בצבע יכולה להתבטא בגוון עז, אך דומיננטיות יכולה לבוא לידי ביטוי גם במרקם ייחודי, דהיינו, צבע בעל אפקט. 

קירות עם אפקט מעניקים לחללי הבית אמירה ייחודית ואופי של ממש. צביעת קירות עם אפקט תעניק לכל חדר חיים חדשים ומראה מרענן, גם מבלי להחליף את פריטי הריהוט והאביזרים השונים שכבר נמצאים בו. בגלל העוצמה הרבה שמעניקים האפקטים לאווירה בחדר, מומלץ לעשות בהם שימוש מוגבל על קיר אחד שיהיה "קיר הכוח", כדי לא להשרות אווירה דומיננטית יתר על המידה. עוד מומלץ לבחור את גוון האפקט לכזה שיהיה דומה או מותאם לקירות האחרים באותו חדר.

מה האפקט שלך?

עולם האפקטים בצבע מתחדש ללא הרף, האפשרויות רבות ולעתים אף מסחררות. בבחירת אפקט אנחנו מתחייבים לאופיו של החדר, ולכן כדאי להכיר את כל המבחר לפני שמקבלים החלטה בנושא עיצוב הבית. אלה האפקטים האופנתיים ביותר:

אפקט בטון - הטון העדכני של עולם העיצוב. צבע דקורטיבי במראה בטון חשוף. מתאים לעיצוב חללים בעלי אופי עירוני ומראה תעשייתי ומחוספס.

חלל אפור במראה בטוני

ספארי - ספארי היא משפחת ציפויים במראה עדין חולי במראה דרמטי של  איי דיונות. את הספארי ניתן להשיג בכמה גוונים: פרלטו, אורו, פרלטו מנצנץ, נטורל, ובסיס שחור.

אפקטים בצבע- סדרת ספארי חלל מטבח לבן עם קיר ורדרד

סוויד - אפקט בהשראת זמש, את האפקט ניתן להשיג במספר גוונים שמתאימים לשימוש פנימי ושימוש חיצוני, וכמו כן בגוונים מטאליים.

סלון עם קיר בגוון סוויד - אפקט בהשראת זמש

יוטה - אפקט בעל טקסטורה במראה טבעי אופנתי וחם  במראה של בד היוטה.

צבעי אפקטים- סדרת יוטה טמבור חדר עבודה

קשמיר -  הקשמיר הוא אפקט המעניק לקירות מראה יוקרתי בגימור קטיפה.

חדר עם קיר הצבוע בגוון קשמיר

אפקט הסבלנות

בגלל ההשפעה הדרמטית של האפקט על האווירה השוררת בחדר מומלץ ליישם אותו על קיר דומיננטי בחדר, כזה שאתם רוצים לתת לו מקום של כבוד. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי תוצאה איכותית של האפקט תושג עם מילוי קפדני אחר הוראות היישום המיוחדות לו, ובדרך כלל נדרשת סבלנות כדי לסיים את התהליך בהצלחה עם תוצאה באיכות גבוהה. צביעה איכותית דורשת שכבת הכנה ש"תחזיק" את האפקט ותעצים אותו, כמו גם צביעה של מספר שכבות עד לקבלת התוצאה הרצויה.

הנה, אנחנו מתחילים

לאפקטים יש אופי ייחודי עוד לפני שהם מוצגים על קירות החדר ולכל אחד מהם יש את טכניקת הצביעה המתאימה לו במיוחד. זו הסיבה שיש להקפיד על הוראות הצביעה של כל אפקט כפי שמצוינות על האריזה. ישנם סוגי אפקטים שיש למרוח על הקיר בתנועות שתי וערב, יש כאלה שנועדו למריחה במקטעים צפופים, ויש כאלה שזקוקים לעבודת מברשת או ספוג נוספת לאחר המריחה הראשונית על מנת ליצור את הטקסטורה הסופית.

כל האפקטים דורשים מריחה סבלנית של כמות נדיבה במקטעים קטנים, וטשטוש קווי הגבול בין המקטעים על ידי חפיפה שלהם זה לזה. כדי להגיע לתוצאה איכותית שבה מורגש במלואו האופי הייחודי לאפקט יש למרוח שתי שכבות לפחות על פי ההוראות.

תוך כדי תנועה

זה הזמן לקחת כמה צעדים לאחור, להאיר את החדר בצורה טובה (לפתוח תריסים וחלונות, להדליק את האור) ולהתבונן על היצירה. יש לוודא שהאפקט מרוח בצורה אחידה ומכסה היטב את הקיר, שלא נוצרו איים או גושים של צבע שיוצרים חוסר אחידות. אם גיליתם אזורים שבהם האפקט נראה מרוכז מדי - קחו מברשת רחבה ופזרו בתנועות רוחביות את אותם גושי צבע. כעת חיזרו לאחור והביטו שוב באפקט. עבודה מוקפדת בשלבים לאורך התהליך תאפשר לכם להגיע לתוצאה איכותית ומקצועית. קירות החדר יקבלו אופי ואווירה ייחודיים ומראה בלתי נשכח.

אפקטים לקיר יכולים לשדרג כל חלל ולתת את המענה עבור מהפך - מחדר סטנדרטי לחדר בעל מראה מעוצב ומוקפד, וכל זאת באמצעים פשוטים וזמינים – צבע, מברשת וסבלנות. כל שנותר הוא להפשיל שרוולים, לעקוב היטב אחר הוראות היישום - ועם ידיים טובות, ראש פתוח וקצת סבלונות ניתן להגיע לתוצאות מדהימות ומספקות.

רוצים ללמוד עוד על עיצוב הבית בצבע? קבלו 5  טיפים שיעזרו לכם ליצור פינות קסם בבית בעזרת צבע בקלות ובמהירות!

לא בטוחים איך משתמשים בצבע בצורה נכונה? מוקד המומחים שלנו עומד לרשותכם!
מתלבטים לגבי איזה גוון או טקסטורה הכי תתאים לקיר שלכם? מוזמנים לייעוץ צבע חינם בבית טמבור. אולי יעניין אותך גם: