בחג שבועות תעשה לך - בית בהשראה לבנה

חג השבועות בפתח וכמובן הצבע שהכי מלווה את החג הזה ומאפיין אותו הוא הצבע הלבן. הצבע לבן הוא הנפוץ והאהוב ביותר על הישראלים. אז איך משתמשים בצבע הזה בצורה נכונה? למה צבע לבן מומלץ דווקא בדירות קטנות? ואיך מוציאים את התחושה הסטרילית לעיתים שמעניק עודף צבע לבן לחדר?

שימוש נכון בגווני הלבן בחדר

הגוון הלבן, נחשב לאחד מן הגוונים המאפיינים ביותר את זרם עיצוב הפנים הקלאסי. אך לצד ההידור והקלאסיות שבו, רבים גם תופסים אותו כצבע משעמם וחד גוני ולכן מעדיפים לצבוע את הקירות הלבנים בגוונים צבעוניים יותר. אז איך פוסעים על הקו הדק שבין צפוי לבין קלאסי בכל הנוגע ללבן?
 

ראשית כל, חשוב לדעת ולהכיר-הצבע הלבן הקלאסי הוא אינו פרש בודד. מעבר לגוון הזה, קיימים עוד גוונים נוספים רבים של הצבע הלבן - חלקם כהים קצת יותר וחלקם דווקא רכים יותר ומתקתקים בזכות שילובם עם גווני וורוד למיניהם. הגוונים המיוחדים הללו של הלבן הם אלו שייתנו אופי לקיר וייבדלו את החדר לטובה. גווני הלבן הללו, בשל העובדה שהם אינם צעקניים ופרועים יראו היטב הן בחדר השינה והן בסלון. כדי להשלים את המראה, מומלץ לשלב אלמנטים נוספים בחדר בגוונים ניטרליים כדוגמת צביעת עמודי חיבור בחדר או קירות גבס, הוספת תמונות או אלמנטים על הקיר בצבעים דומים, וילונות בגווני אפור ועוד.

 


נעים להכיר- מניפת גווני הלבן של טמבור

 

שימוש בגווני לבן שונים בסלון-לבן בגוון אפרפר, ולבן בגוון ירקרק עם שילובי אפור

 

שימוש בטקסטורות מיוחדות בגוונים בהירים

אלמנט נוסף שיכול לסייע בבידול הלבן שבחדרים שלכם הוא שימוש בטקסטורות מיוחדות המבוססות על פלטת הגוונים הבהירה. הטקסטורות הללו מעניקות לחדר מראה מיוחד, יוצרות מרכז מובחן בחלל ומעניקות לעיניים משהו מעניין להסתכל עליו כאשר הצבע משתנה קצת בכל זוית הסתכלות. מתוך אהדת הקהל הישראלי לצבע הלבן, פיתחה טמבור את סדרת הקלאסיקה הבהירה שמהווה מענה הולם לרצון להפוך את הצבע הרגיל והנפוץ הזה לקצת יותר מעניין וייחודי. הסדרה כוללת שני סוגי טקסטורות ייחודיות - אפקט היוטה פנינה, ואפקט הספארי פנינה. באפקטים הללו, השימוש הנכון הוא לבחור קיר מרכזי שיהווה קיר כוח ועליו ליישם את הצבע המיוחד. את שאר הקירות ניתן לצבוע בגוונים מתונים יותר.

 

 

יש לכם דירה קטנה- קצת לבן והדירה תגדל

אחד המקרים בהם מומלץ במיוחד לעשות חשיבה מחודשת ובכל זאת להשתמש בגוונים בהירים ולבנים הוא כאשר מתגוררים בדירה או בית קטן. הלבן נותן אשליה אופטית של חלל גדול יותר ומרווח בשל יכולתו הפיסיקלית להחזיר אור לחלל. הוסיפו לכך מספר מראות בבית, ורהיטים גבוהים, רצוי בצבעים כהים יותר מן הקירות ואף תעצימו את החוויה וגם תכניסו תחושת קלאסיות מכובדת לחדר. עוד צורה להשתמש בצבע זה היא להשתמש בבסיס לבן או שמנת ועליו ליישם שבלונות בצורות קטנות ורבות. במקרה הזה הצבע נותן את התחושה המאווררת, והשבלונות והצורות גורמות לעין לעקוב אחריהן ולחשוב כי החלל הוא נרחב הרבה יותר מכפי גודלו בפועל.


לעצב את הבית עם טמבור - גוונים של לבן

שימוש בריהוט כהה, שבלונות על הקיר וצבע שמנת ליצירת חלל קטן הנראה מלא אור ומרווח במיוחד

 

ועצה אחרונה לקראת סיום

ולבסוף, עצה חשובה שתיתן את הטאצ' הסופי כאשר משתמשים בגוונים הלבנים: לעיתים התפיסה כלפי צבע לבן היא שמדובר בצבע צפוי מדי, נקי מדי וסטרילי. כדי להמנע מעודף הסטריליות הזו מומלץ לשלב צמחיה בחדר - אגרטל או עציץ מעניין שיעניקו צבע וויטאליות לחדר. לחילופין או אפילו בנוסף, ניתן להשיג נגיעת צבע באמצעות הום סטיילינג - שימוש באקססוריז צבעוניים שישולבו בפינות שונות בחדר כדוגמת תמונות, כריות ווילונות.

לעצב את הבית בסטייל כם טמבור

שימוש בקאססוריז שונים דוגמת תמונות, עציצים וכריות צבעוניות כדי לשבור את הסטריליות הלבנה

עדיין לא בטוחים שגווני הלבן הם בשבילכם? לא בטוחים איזה גוון הכי יתאים בסלון או חדר השינה שלכם? בואו לבית טמבור לייעוץ צבע חינם ולהכרות מעמיקה יותר עם מגוון המוצרים שלנו בלבן. שיהיה חג שבועות שמח!

 מוצרים מומלצים: