מראה בטון - הטון העדכני של עולם העיצוב

בשנים האחרונות תופס הבטון החשוף מקום של כבוד בעולם עיצוב הבית כאלמנט אופנתי וצעיר. אם גם אתם רוצים לחשוף את הבטון משכבות הצבע שמכסות אותו ולהעמיד אותו במרכז הבית, קבלו רעיונות וטיפים איך לעשות את זה נכון.

אחת המגמות הבולטות בעולם העיצוב בשנים האחרונות היא החזרה לחומרים הגולמיים ושילובם בעיצוב הבית - חומרי אדמה, מתכת וגם בטון, שנחשב לאחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר. אותו בטון, שבעבר כוסה בשכבות של צבע כדי להסתיר את המראה האמיתי שלו, עומד עכשיו חשוף בחזית הבמה ואדריכלים ומעצבים רבים בוחרים להשתמש בו בחללים ובמבנים מעוצבים. אז למה להשתמש בבטון חשוף ואיך משתמשים בו נכון בעיצוב הבית?

הפופולריות של המראה התעשייתי

המראה התעשייתי הוא טרנד פופולרי במיוחד, שמעצבים רבים בחרו לאמץ. הוא מתאפיין בחשיפה של חומרי הבנייה, שבדרך כלל אנחנו נוהגים להחביא, בשימוש בחומרים טבעיים, כמו מתכת ועץ, ובמינימליזם של גוונים ופריטים בחדר. המראה הסופי הוא מראה גולמי ולא-גמור, שלמרות הכל נראה מושלם. אפשר לראות כיום את המראה התעשייתי בדירות סטודיו עירוניות, בבתים פרטיים מודרניים וגם בחללים מסחריים כמו משרדים או חנויות.

בטון חשוף למראה אורבני

אם פעם מראה של בטון חשוף היה מקושר אצלנו אוטומטית למבנה תעשייתי או מבנה לא גמור, כיום טרנד הבטון החשוף הולך ומשתלט על עולם העיצוב וניתן לראות יותר ויותר חללים פנימיים בהם הבטון מהווה לא רק חומר גלם אלא חומר עיצובי המקנה לחלל מראה אורבני-תעשייתי, אך גם צעיר ואופנתי. מעבר לקירות עם בטון חשוף, תוכלו למצוא כיום גם מגוון אקססוריז כגון אהילים, עציצים, כיורים ואפילו תכשיטים עשויים מבטון. 

שימוש בבטון חשוף בעיצוב הבית

גם אנחנו בטמבור אימצנו בחום את טרנד הבטון החשוף ופיתחנו מוצרים שמעניקים לחלל הבית מראה בטון חשוף. רוצים להעניק לבית שלכם מראה אורבני-תעשייתי? המוצרים הבאים יעזרו לכם לעשות את זה בקלות:
ערבה – טיח מינרלי, שניתן ליישם על קירות חוץ או פנים. הוא מעניק לקיר מראה טבעי של בטון ואבן. הוא דוחה רטיבות, עמיד לקרני השמש, והגוון יישאר עמיד לאורך זמן. ניתן להשיג את הטיח ב-10 גוונים לבחירתכם.
אפקט בטון –צבע אקרילי על בסיס מים, שיוצר מראה של בטון חשוף וניתן ליישום עצמי בקלות ובמהירות. כמה יפה, ככה פשוט.

כדי להשתמש בבטון בקירות פנימיים בלי ליצור מראה מנוכר מדי בחלל, רצוי לבחור קיר אחד בחדר, שיהווה את הקיר הדומיננטי. צבעו את הקיר באפקט בטון או בטיח ערבה, שישווה לקיר מראה בטון טבעי. צבעו את שאר הקירות בחדר בגוון ניטרלי והוסיפו רהיטים מחומרים טבעיים, כמו עץ או מתכת, ואקססוריז בצבע נועז, כמו צהוב, כדי לקבל מראה אורבני מושלם.
אם אתם רוצים ליצור מראה של בטון חשוף מחוץ לבית, בכניסה, במרפסת או ביציאה לגינה, תוכלו לצבוע את הקיר בטיח ערבה ולהשלים עם אקססוריז וריהוט מחומרים טבעיים – שולחן וכסאות גינה ממתכת, ספסל עץ לכניסה וטקסטיל בגוונים טבעיים, כמו שמנת, אפור או קפה.

מתחשק לכם לאמץ את מראה הבטון החשוף, אבל לא בטוחים איזה גוון ישתלב אצלכם בבית בצורה הטובה ביותר? תוכלו להיעזר במניפת הגוונים של אפקט הבטון ולהגיע לבית טמבור, כדי לראות את הגוונים במציאות.

אהבתם את רעיון הבטון אבל שוקלים גם רעיונות עיצוב ייחודיים אחרים? אולי יתאים לכם להכניס את החוץ אל תוך הבית, עם שליכט אקרילי צבעוני לחללים הפנימיים. אולי יעניין אותך גם: