טיפים לצביעת בית - כל אחד יכול להיות צבעי

בואו נודה באמת - לא כולנו נולדנו עם מברשת צבע או רולר ביד. בכל זאת, אפשר להדביק חלק מהפער ולצבוע את הבית בכוחות עצמכם כמעט כמו המקצוענים. ריכזנו עבורכם כמה טיפים בסיסיים לצביעת הבית שיסייעו לכם לצלוח את המשימה הצבעונית.

צביעת בית מא' ועד ת'

טיפ 1 – צביעת בית מתחילה קודם כל בתכנון

ברכות!

קיבלתם החלטה לצבוע את הבית או כמה מחדריו. השלב הראשון שעליכם לעשות מרגע קבלת ההחלטה היא לשבת עם דף ועיפרון ולהתחיל לתכנן באופן מפורט את כל מה שאתם רוצים להשיג בתהליך צביעת הבית. לאלו מכם שלא יודעים איך להתחיל - להלן  כמה שאלות מנחות שעליכם להתחיל לענות לפחות עליהן:

  • מה תרצו לצבוע? מה כולל פרויקט :צביעת הבית"?  האם אתם מעוניינים לצבוע את כל הבית, האם יש חדרים שלא מחייבים צביעה מחדש?

  • מלבד הצביעה עצמה - האם יש פגמים הדורשים תיקונים? משקופים רופפים, סדקים בקירות, חורים מקידוחים ישנים, סימני עובש על הקירות – זה הזמן לטפל באופן יסודי בכל אחד מהמפגעים הללו. לא, שכבות רבות של צבע לא יעלימו אותם, לכן כדאי לטפל בהם ביסודיות.

  • האם נרצה פריטים דקורטיביים, אפקטים ומרקמים? צביעת בית היא הזדמנות נפלאה לא רק לחדש את הצבע בקירות אלא גם לתת לבית מראה חדש ומעוצב, וזה הזמן לתכנן שבלונות צבע, טקסטורות שונות, ועוד אלמנטים שתרצו ליישם במהלך הצביעה.

  • מה הצבע שלך? זו אולי השאלה הכבדה והמחייבת מכולן. יש להחליט מה תהיה פלטת הצבעים לפרויקט. מומלץ לקבל השראה באמצעות מניפת הצבעים של טמבור. עוד הסברים וטיפים בנושא בחירת צבעים נכונה תוכלו גם לקבל בחינם, במסגרת ייעוץ מהמומחים שלנו בבית טמבור שיסייעו לכם בשילוב הנכון ביותר של צבע עבור הפרוייקט שלכם. 
     

צביעת בית וצביעת חדרים עם צבעים של טמבור

טיפ 2 – כמה צבע צריך לצביעת בית?

הסתכלו היטב על הקיר שלפניכם. לכמה צבע תזדקקו בכדי לצבוע את כולו? ובכן, כנראה שהתשובה המדויקת ביותר היא שאין לכם מושג, בייחוד אם לא מדדתם אותו. זכרו! חישוב כמות הצבע הנדרשת לצביעת בית מבוססת על שטח הפנים של כלל הקירות המיועדים לצביעה.

אז איך מחשבים? בקלות! עליכם למדוד את גובהו של כל אחד מהקירות ולהכפיל באורכו. יש לחבר את שטחי הפנים של הקירות בכל אחד מהחדרים המיועדים לצביעה. כעת, יש להחסיר את שטח הפנים של החלונות והדלתות. במרבית המקרים תזדקקו לשתי שכבות צבע, לכן יש להכפיל את התוצאה בשתיים. אחרי ההכפלה קחו מקדם ביטחון והוסיפו לשטח הכולל עוד כ-20%, שכן אף אחד לא רוצה להיתקע באמצע הצביעה עם מיכל ריק.

הסתבכתם בחישוב? אתם לא לבד. טובי המוחות מתמודדים עם המספרים הללו מדי יום, אתם מוזמנים להכנס לעמוד סוג הצבע בו תרצו להשתמש, ולהשתמש במחשבון המצוי בכל עמוד מוצר שלנו, לחישוב הכמות המדוייקת לה תזדקקו. 

צביעת קירות הבית עם צבעים של טמבור

(מומלץ להתכונן, חשבו את כמויות הצבע להן תזדקקו מראש)

 

טיפ 3 – החליטו על החומרים

זה הזמן להחליט על סוג החומרים שבהם תצבעו את הקירות. בעבר נעשה שימוש נרחב בסיד, אך היום קיימים מגוון רחב של צבעים סינטטיים מתקדמים, המצטיינים בהיקשרות טובה יותר לשכבת הטיח ובעמידות גבוהה יותר ללכלוך ולשחיקת הזמן.

בחרו בצבע המיועד ליישום שאותו תרצו לממש – לצביעה חיצונית או לצביעה פנימית של קירות הבית. לכל צבע יש תכונות ייחודיות המתאימות לתפקיד שאותו הוא ממלא - הגנה מפני רטיבות, לחות ועובש, תנאי חוץ, בידוד משופר וכו'. לשימוש על קירות פנימיים אנחנו ממליצים לעשות שימוש בסדרת סופרקריל של טמבור, המצטיינת בעמידות גבוהה, יישום קל, ובאפשרות לבחירת גוונים עשירה במיוחד.

עוד בחירה חשובה היא בין צבע מבוסס מים לצבעי שמן. צביעה בצבע מבוסס מים תעניק תוצאה סופית בגימור מט טבעי, בעוד שצבעי השמן ייראו אטומים יותר. צבע מבוסס מים קל יותר לשימוש, הוא מדולל במים, ומומלץ ביותר עבור מי שצביעת קירות אינה המקצוע העיקרי שלו.

 

לצבוע את הבית בקלות עם טמבור

(טקסטורה, גימור, וסוג של צבע – בחרו צבע בהתאם ליישום)

 

טיפ 4 – רשימה נגד פיתויים

את הטיפ הזה כתבנו מתוך החיבה המיוחדת שלנו לחנויות "עשה זאת בעצמך". בדרך כלל אנחנו נכנסים, מתפתים, ויוצאים עם חשבון מנופח. כדי שלכם זה לא יקרה – מומלץ לערוך רשימת קניות מסודרת ומוקפדת.

אלו כמה מהפריטים המומלצים למשימת צביעת הבית: יריעות פוליאתילן (ניילון) לכיסוי והגנה מצבע, מברשות, רולר עם מוט מאריך, מרק למילוי סדקים בקירות, ניירות שמיר להחלקת משטחים לפני הצביעה, שפכטל, סולם, ועוד. מומלץ לבדוק אילו מבין הפריטים ממילא קיימים בבית (או אצל השכנים), כדי שלא תקנו ציוד שלא לצורך. זה גם הזמן לבדוק את מדף החולצות הישנות והפחות אהובות בארון, כדי שתוכלו ללכלך אחת מהן בלי חשבון.

טיפ 5 – הכינו את השטח

חזרתם עם הציוד הביתה והכל כבר מוכן? אל תסתערו על משימת צביעת הקירות לפני שסידרתם את הבית לפרויקט הצביעה. עיכוב קל בהתארגנות יסייע לכם בעבודה קלה וקולחת, מבלי לגרום נזקים לבית, לרכוש, וגם לעצמכם.

מומלץ לעשות הכנה לצביעה בכל הבית ועבור כל חדר בנפרד: להזיז רהיטים למרכז החדר, לעטוף אותם ביריעות הגנה, להסיר וילונות, לכסות משקופים, דלתות ונקודות חשמל, לפרוש יריעות על הרצפה לאורך הקירות, להסיר היטב אבק ולכלוך מהקירות ולהמתין לייבוש מלא שלהם. דאגו שתהיה לכם בהישג יד מטלית לחה לניקוי מהיר של טיפות צבע מהרצפה.

כאשר סביבת העבודה מסודרת ומוגנת – כל מלאכת צביעת בית פשוטה וקולחת יותר, דעתכם אינה מוסחת מ"פספוסים", והתוצאה היא צביעה איכותית ומקצועית יותר.

טיפ 6 – קדימה לעסק!

מומלץ להתחיל את תהליך צביעת הבית בעבודה עם מברשת באזורים הפחות נגישים ובפינות החדר, ורק לאחר מכן לעבור לכיסוי המשטחים הנרחבים בעזרת הרולר. לקבלת תוצאה מיטבית מומלץ לצבוע בשתי שכבות לפחות (לעתים אפילו שלוש), ולהמתין כמה שעות בין שכבה אחת לשנייה עד לייבוש מלא של הצבע. לאחר ייבוש מלא של שתי שכבות בחנו היטב את הקיר ובדקו האם נדרשת שכבה שלישית.

ולסיום, הטיפ החשוב מכולם: אל תשכחו ליהנות מהתהליך!

כתבות נוספות בנושא שעשויות לעניין אתכם:

  • איך צובעים קיר? כל הצעדים הכי חשובים כדי לקבל תוצאות מקצועיות 
  • יש לכם דירה ומתלבטים איך לצבוע אותה נכון? כל התשובות במאמר - צביעת דירה


אולי יעניין אותך גם: